Przedszkolaki z BIEDRONKI spotkały się z Bankiem Spółdzielczym w Krotoszynie!

Przedszkolaki z BIEDRONKI spotkały się z Bankiem Spółdzielczym w Krotoszynie!

W środowe przedpołudnie, 08 listopada br., dzieci z krotoszyńskiego Przedszkola BIEDRONKA wraz z Panią Agnieszką i Panią Dominiką odwiedziły Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy przekroczyły bankowe drzwi!

Bankowych gości przywitała Pani Barbara Wiatrak i na samym wstępie podpytywała dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w Banku są pieniądze. Dzieci wiedziały także, że pieniądze są bardzo ważne w codziennym życiu.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy bankowców. Pracownicy Banku zaprezentował dzieciom swoje stanowiska pracy, a Pani Mariola Torzecka opowiedziała dzieciom skąd w Banku biorą się pieniądze. Przedszkolaki dowiedziały się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć.

W bankowym dziale księgowości Pani Kamilla Karolczak opowiedziała dzieciom bajkę z dziećmi i pieniądzem w roli głównej. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały finansowych opowiastek. Atrakcyjne okazały się również bankowe drukarki – każde dziecko chciało zobaczyć jak drukują się bankowe dokumenty!

Spotkanie z Bankiem dobiegło końca. Na koniec spotkania, jak to zwykle w Banku bywa, dzieci otrzymały bankowe prezenty i… słodko podziękowały pracownikom Banku, którzy odkryli przed nimi trochę bankowej tajemnicy…

Dzieciom dziękujemy za miłe spotkanie…