Kolejna grupa Przedszkolaków z MACIUSIA spotkała się z Bankiem Spółdzielczym w Krotoszynie!

Kolejna grupa Przedszkolaków z MACIUSIA spotkała się z Bankiem Spółdzielczym w Krotoszynie!

W czwartkowe przedpołudnie, 26 października 2017 r., dzieci z krotoszyńskiego MACIUSIA wraz Panią Jolą i Panią Marzenką odwiedziły Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Dzieci przywitała Pani Katarzyna Wasielewska – prywatnie mama Wojtusia, który bardzo chciał pokazać swoimi koleżankom i kolegom miejsce pracy swojej mamy.

Na początek Pani Barbara Wiatrak przeprowadziła z dziećmi rozmowę o roli jaką pieniądz pełni w życiu każdego człowieka. Wszystkie dzieci były zgodne – pieniądz jest nam bardzo potrzebny w naszym codziennym życiu.

Następnie Pani Mariola Torzecka opowiedziała dzieciom skąd w Banku biorą się pieniądze. Przedszkolaki dowiedziały się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć.

Przez chwilę dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy bankowego ochroniarza. Pan Paweł zaprezentował dzieciom swoje stanowisko pracy i opowiedział krótko o swojej roli w Banku.

Dzieci dotarły także do gabinetu Pana Prezesa. Przedszkolaki skorzystały z okazji, że Pan Prezes był poza swoim stanowiskiem pracy i szybciutko, po kolei każde dziecko zasiadło w prezesowskim fotelu.

W końcu dzieci dotarły do bankowego działu księgowości, gdzie Pani Kamilla Karolczak opowiedziała im bajkę, w której głównymi bohaterami były oczywiści dzieci i pieniądze. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich opowiastek. Pani Kamilla i Pani Kasia przygotowały także zadanie do wykonania – banknotowe puzzle były nie lada atrakcją dla każdego malucha. Atrakcyjne okazały się również bankowe drukarki i pieczątki – każde dziecko chciało zobaczyć jak wyglądają bankowe dokumenty!

Spotkanie z Bankiem dobiegło końca. Na koniec spotkania, jak to zwykle w Banku bywa, dzieci otrzymały bankowe prezenty i… słodko podziękowały pracownikom Banku, którzy odkryli przed nimi trochę bankowej tajemnicy…

Dzieciom dziękujemy za miłe spotkanie…