Aktualne kursy walut: 27.05.2024 r.

Kupno
Sprzedaż
EUR
4.1516
4.4085
USD
3.8318
4.0237
GBP
4.8885
5.1319

Sprawdź pełne notowanie »

FINAŁ Konkursu BITWA O KASĘ – znamy ZWYCIĘZCÓW, którzy zgarnęli KASĘ!

W czwartek, 30 marca 2017 r., o godzinie 10:00 odbył się FINAŁ Konkursu BITWA O KASĘ, którego organizatorem był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Uczestnicy II etapu Konkursu spotkali się na sali gimnastycznej ZSP nr 2 w Krotoszynie, aby wyłonić Zwycięzców BITWY.

Na finałowej BITWIE Uczestnikom dopingowali Przedstawiciele władz samorządowych – Wicestarosta Pan Paweł Radojewski, Burmistrz Sulmierzyc Pan Dariusz Dębicki, Burmistrz Zdun Pan Tomasz Chudy, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele oraz Dyrektorzy Oddziałów Banku Spółdzielczego.

Na finałowych rozgrywkach nie zabrakło również przedstawicieli krotoszyńskich mediów. Opiekę dziennikarską objęła Gazeta Krotoszyńska.

Konkurs rozpoczął się w październiku ubiegłego roku (choć przygotowania w Banku trwały już od wiosny 2016 r.). W końcu przyszedł ten moment, aby spotkać się z Zawodnikami i ostatecznie rozstrzygnąć wynik BITWY.

Do konkursu przystąpiło 16 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego. Tuż przed samym finałem dwie ze szkół zrezygnowały i ostatecznie do finału przystąpiło 14 Szkół – 8 gimnazjalnych i 6 ponadgimnazjalnych.

W pierwszym etapie Konkursu udział wzięło 125 Uczestników. Każdy z nich miał szansę awansu do II etapu Bitwy. W finale spotkało się 41 Uczestników – Zwycięzców etapów wewnątrzszkolnych, aby zawalczyć o finałowe podium.

ZWYCIĘZCY BITWY O KASĘ!

W grupie szkół ponadgimnazjalnych:

- miejsce I zajęła Patrycja Ratajczak z ZSP nr 2 w Krotoszynie

- miejsce II zajęła Anna Talaga z ZSP nr 3 w Krotoszynie

- miejsce III zajął Marek Furman z ZSP nr 3 w Krotoszynie

W grupie gimnazjów:

- miejsce I zajęła Klaudia Pogoda z Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie

- miejsce II zajęła Katarzyna Czachorek z ZS nr 1 w Krotoszynie

- miejsce III zajął Filip Krzyżanowski z ZS w Chwaliszewie

Finałowi Uczestnicy walczyli o nagrodę pieniężną. Nagrodzeni zostali Zwycięzcy – I, II, i III miejsca, w dwóch grupach – gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali odpowiednio 700 zł, 600 zł i 500 zł. Kasa dla Zwycięzców – Uczestników to nie wszystko. Nagroda pieniężna w wysokości 700 zł trafiła także do Szkoły Uczestnika, który zajął I miejsce.

Oprócz tego, na Uczestników czekały jeszcze nagrody rzeczowe. Wszyscy Ci, którzy aktywnie korzystali z konta w Banku, wzięli udział w popularyzacji oszczędzania, czy też przygotowali grafikę reklamującą rachunek bankowy – nie tylko zagwarantowali sobie pewne punkty w Konkursie, ale i wywalczyli dla siebie dodatkową nagrodę.

Finał Konkursu, czyli II etap Konkursu, składał się z dwóch części – obowiązkowej w formie testu oraz dodatkowej, która trwała od 17 października 2016 r. do 28 lutego 2017 r. w ramach zadań dodatkowych, a podczas finału naliczone zostały zarobione punkty.

O kolejności miejsc w każdej z grup decydowała ilość zdobytych punktów. Wśród młodzieży gimnazjalnej szybko udało się ustalić grono Zwycięzców, natomiast dla dwóch Uczniów Szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzono dogrywkę, gdyż nie można było rozstrzygnąć Zwycięzcy III miejsca.

Nad przebiegiem Finału BITWY czuwała Komisja Konkursowa w następującym składzie:

Pani Karolina Grzelak – Dyrektor Oddziału Banku w Zdunach

Pan Mateusz Sójka – Dyrektor Oddziału Banku w Kobylinie

Pani Ewa Brykczyńska –– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krotoszynie

Pani Magdalena Karwik – Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie

Pani Joanna Robaczyk – I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie

Na rozwiązywanie testu Uczestnicy mieli 40 minut, w tym czasie musieli odpowiedzieć na 35 konkursowych pytań. Podczas, gdy Komisja Konkursowa sprawdzała poprawność rozwiązanych testów, naliczała punkty oraz sumowała wyniki, Uczestnicy Konkursu oraz zaproszeni Goście korzystali z poczęstunku, który specjalnie na tę okazję przygotowali Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

Nad przygotowaniem Uczniów do Konkursu czuwali Opiekunowie – Nauczyciele, którym przekazano szczególne PODZIĘKOWANIA za zaangażowanie i organizację zajęć dla Młodzieży.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY wygranej!

Wszystkim Uczestnikom DZIĘKUJEMY za udział w BITWIE O KASĘ!

Już dzisiaj zapraszamy WSZYSTKICH do aktywnego uczestnictwa w kolejnych inicjatywach Banku Spółdzielczego w Krotoszynie!