Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie spotkały się z Bankiem!

W czwartkowy poranek, 23 marca br., dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odwiedziły nasz Bank. Dzieciom towarzyszyła Pani Dyrektor – Katarzyna Maciejewska. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy przekroczyły bankowe drzwi – pewnie już przypuszczały, że spotkanie z Bankiem będzie miłe!

Bankowych gości przywitała Pani Barbara Wiatrak i na samym wstępie podpytywała ich czy wiedzą: po co to jest Bank, co można w Banku załatwić oraz czy wiedzą jak w Banku się zachować. Wszyscy doskonale znali odpowiedź na zadawane pytania, nie jedna osoba zaskoczyła nas swoją znajomością tematu.

Następnie Pani Mariola Torzecka pozwoliła naszym gościom poczuć trochę kasy na własnej skórze. Uczniowie dowiedzieli się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć. Mieli możliwość obejrzenia z bliska „cegiełki” zrobionej z pociętych banknotów 100 złotowych o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.

Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! W sekretariacie nasi goście spotkali się z Panią Renatą Roszczak i sami, profesjonalnie, poprosili ją o spotkanie z Panem Prezesem. Byli bardzo ciekawi jak wygląda prezesowski gabinet. Uczniowie skorzystali także z możliwości „bycia” najważniejszą osobą w Banku. Fotel Prezesa był w bliskim zasięgu – choć na chwilę można było w nim zasiąść, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dzieci zajrzały również do bankowego działu księgowości, gdzie Pani Kamilla Karolczak przybliżyła im trochę historii. Opowiedziała skąd wzięły się pieniądze, a także w jaki sposób i z jakich przyczyn przekształcały się one przez wiele lat, tak aby przyjąć dzisiejszą formę. Młodzi goście z zaciekawieniem słuchali opowiastek związanych z historią pieniądza, jak również tych związanych z naszym Bankiem.

Podczas wizyty dzieci skrupulatnie zaglądały w każdy kącik Banku. Ciekawiło ich dosłownie wszystko – drukarki, teczki, ulotki, a nawet to, co znajduje się w szafach. Pytań związanych z bankowością i bezpieczeństwem w Banku nie było końca… Dzieci obiecały również, że od dzisiaj będą oszczędzać, aby realizować swoje najskrytsze marzenia! Trzymamy kciuki…

Spotkanie z Bankiem dobiegło końca. Na koniec spotkania, jak to zwykle w Banku bywa, dzieci otrzymały bankowe prezenty i zadowolone wróciły do Szkoły…

Dziękujemy za miłe spotkanie! Do zobaczenia!