Aktualne kursy walut: 19.07.2024 r.

Kupno
Sprzedaż
EUR
4.0913
4.4779
USD
3.7581
4.1130
GBP
4.8565
5.3160

Sprawdź pełne notowanie »

Bank Spółdzielczy w Krotoszynie współorganizatorem szkolenia dla rolników

Banki Spółdzielcze z Grupy SGB w ramach współpracy z Wielopolską Izbą Rolniczą włączyły się w istotną inicjatywę Wielkopolskiej Izby Rolniczej realizowaną wspólnie z Tygodnikiem Poradnikiem Rolniczym – akcję zapobiegania rozpowszechnianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Celem spotkań, organizowanych w wielu wielkopolskich miejscach, jest diagnoza zagrożenia wynikającego z migracji ognisk choroby od wschodu ku centrum Polski, ocena skuteczności działań zapobiegawczych i przygotowania służb weterynaryjnych na wypadek dotarcia wirusa ASF do Wielkopolski oraz przedstawienie działań zmierzających do złagodzenia ekonomicznych skutków epidemii, jakie odczuwają hodowcy trzody chlewnej.

Na terenie powiatu krotoszyńskiego szkolenie dla producentów trzody chlewnej odbyło się we wtorek, 25 października br., w świetlicy wiejskiej w Kuklinowie.

Na szkoleniu lokalni rolnicy spotkali się z powiatowym lekarzem weterynarii Panią Anną Lis-Wlazły, kierownikiem powiatowego biura ARiMR Panem Andrzejem Skrzypczakiem oraz przewodniczącym powiatowego biura Wielkopolskiej Izby Rolniczej Panem Sławomirem Szyszka. Nie zabrakło również przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Krotoszynie, Dyrektorów Oddziałów: w Krotoszynie – Pana Romualda Nawrockiego oraz w Kobylinie – Pana Mateusza Sójki.

Szkolenie obejmowało film instruktażowy, zapoznanie z zasadami bioasekuracji gospodarstw zajmujących się hodowlą świń oraz zapoznanie z nowymi zasadami oznakowania i identyfikacji trzody chlewnej.

2016-10-25