Aktualne kursy walut: 19.07.2024 r.

Kupno
Sprzedaż
EUR
4.0913
4.4779
USD
3.7581
4.1130
GBP
4.8565
5.3160

Sprawdź pełne notowanie »

Z życia Banku

Przedszkolaki z Przedszkola MACIUŚ spotkały się z Bankiem Spółdzielczym w Krotoszynie!

W czwartkowe przedpołudnie, 19 października br., dzieci z krotoszyńskiego MACIUSIA odwiedziły Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy przekroczyły bankowe drzwi!

Bankowych gości przywitała Pani Barbara Wiatrak i na samym wstępie podpytywała dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w Banku są pieniądze. Dzieci wiedziały także, że pieniądze są bardzo ważne w codziennym życiu i trzeba o nie dbać.

Następnie Pani Mariola Torzecka opowiedziała dzieciom prawie wszystko o pieniądzach. Przedszkolaki dowiedziały się jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć. Miały możliwość obejrzenia z bliska „cegiełki” zrobionej z pociętych banknotów 100 złotowych o łącznej wartości 100 tysięcy złotych.

Przez chwilę dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy bankowego ochroniarza. Pan Bogdan zaprezentował dzieciom swoje stanowisko pracy – pewnie niejeden chłopiec chciałby być na miejscu naszego ochroniarza.

Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! A zajrzały dosłownie wszędzie, nie było przed nimi żadnych tajemnic… Drzwi do gabinetu Pana Prezesa otwarły się na prośbę naszych gości. Pan Prezes pokazał dzieciom statuetki jakie otrzymał za swoje wielkie serce.

W końcu dzieci dotarły do bankowego działu księgowości, gdzie Pani Kamilla Karolczak opowiedziała im bajkę, w której głównymi bohaterami były oczywiści dzieci i pieniądze. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich opowiastek. Czekało na nich także zadanie do wykonania – banknotowe puzzle były nie lada atrakcją dla każdego malucha. Atrakcyjne okazały się również bankowe drukarki – każde dziecko chciało zobaczyć jak drukują się bankowe dokumenty!

Spotkanie z Bankiem dobiegło końca. Na koniec spotkania, jak to zwykle w Banku bywa, dzieci otrzymały bankowe prezenty i… słodko podziękowały pracownikom Banku, którzy odkryli przed nimi trochę bankowej tajemnicy…

Dzieciom dziękujemy za miłe spotkanie…